Matura? Matematyka e-learningowo!

Pierwszy jesienny dzwonek to ostatni dzwonek dla przyszłych absolwentów klas maturalnych. najsolidniejsi jeszcze w czerwcu poszukują metody na przyswojenie sporej dawki wiedzy. Podjęcie decyzji, z jakiego szkolenia , także z matematyki, skorzystać, może być prawdziwym dylematem.

Coraz więcej maturalnych kursów jest oferowanych wprost w internecie. Są to kursy, które można tam nabyć lub szkolenia e-learningowe realizowane w internecie. Niektóre z nich wymagają obecności ucznia przed monitorem w konkretnym czasie, inne pozwalają na dowolność. Od lat istnieją zagraniczne strony oferujące multimedialne szkolenia z różnych szkolnych przedmiotów.

Niedawne zmiany dotyczące matury mówią jak istotna jest w nauczaniu matematyka. Obecnie każdy musi ją zaliczać na maturze. Ale to nie koniec. Matematyka i kompetencje, jakie nam daje są nam potrzebne przez całe dalsze życie. W pracy, ale także osobistym. Matematyka towarzyszy nam każdego dnia i bez niej byśmy wiele nie osiągnęli. Przykłady zastosowania matematyki można by mnożyć.

Nowoczesne formy nauczania od jakiegoś już czasu doceniają również nauczyciele. Okazuje się, że e-learning może z powodzeniem oferować dla każdego coś dobrego.

Zgodnie z tradycją możemy zdecydować się na korepetycje. Nie do przecenienia są też starsi kumple ze szkoły, którzy już są na studiach i chętnie zarobią trochę korepetycjami. Warto też zaczerpnąć od kolegów informacji, z czyich lekcji korzystali przed maturą. Trzeba jednak pamiętać, że korepetycje u nauczyciela bywają droższe, a u studentów bywają one różnej jakości. Nie da się tego ukryć.